National Triathlon Kids Category participants @ Boulevard, Dipolog City.

National Triathlon Kids Category participants @ Boulevard, Dipolog City.

Bisan pa man sa pagbundak sa ulan nahimong malampuson ang gipahigayon nga duha ka adlaw nga  National Triathlon 104 ( Kids category ug Open category)  dinhi sa dakbayan sa Dipolog kaniadtong Mayo 13 ug 14 ning tuiga .

         Nasayran nga kapin sa 400 ka mga triathletes ug 60 ka mga triathlon teams  gikan sa lain-laing lugar sa nasud ang misalmot sa National Triathlon 104 nga gisugdan didto sa boulevard isip transition area kaniadtong Mayo 13 ug 14, 2017.

         Dugang nasayran  kang Dipolog City Youth Sports Development Council Chairman Atty. Chandler O. Ruiz  nga ang kids category gipahigayon sa adlaw’ng Sabado sa buntag  Mayo 13 samtang ang Open category nga gilangkuban sa mga hamtong  gipahigayon kaniadtong adlaw’ng Domingo sa buntag Mayo 14 ning tuiga didto sa boulevard .

      Ang nasangpit nga kompetisyon gipangulohan sa Transition Tri Sports Club, Inc. inabagan sa Sugbo Triathlon ug  City Government of Dipolog sa pagpangulo ni Mayor Darel  Dexter T. Uy.

      Sa susamang adlaw gisunod dayon ang pagpanghatag sa mga ganting tropeo ug cash prizes  nila ni Mayor Darel Dexter Uy ug Atty. Chandler Ruiz ngadto  sa mga mananaug didto sa Zamboanga del Norte Convention and Sports Center ning siyudad.

        Si Mayor Uy nga usa usab sa misalmot sa triathlon mipasalamat sa tanang mga triathletes ilabi na kadtong gikan pa sa mga lagyong dapit . Siya nanghinaut nga magpadayon ang ilang  pagduyog sa kalihokan sa mga umaabot pa nga mga katuigan.

        Ang triathlon usa ka multi-stage nga sunod-sunod nga  kompetisyon gilangkuban sa langoy, bisekleta ug dagan . 

      Ang National Triathlon 104 namugna isip duyog sa pagsaulog sa 19th P’gsalabuk Festival sa Dipolog ug alayon sa panglantaw sa siyudad nga mahimong Outdoor Sports Center of the South by 2020. (CIO/ebp).

DIPOLOG TRIATHLON 104 (Source :Result of winners from Sugbutriathlon) 

LONG – TOP 3 MALE
1. BANJO NORTE – 3:01:36
2. PAUL JUMAMIL – 3:03:19
3. SATAR SALEM – 3:05:30

LONG – TOP 3 FEMALE
1. SITTIE AMINAH DIMAPORO – 3:40:23
2. LEYANN RAMO – 3:42:39
3. FEELIN TORRES – 3:49:47

LONG – FEMALE 29 AND UNDER
1. RUE REINHARDT PAÑIBON – 3:50:59
2. CIANYL GONZALES – 3:53:25
3. NIKKI LARAINE TE – 3:56:38

LONG – FEMALE 30-39
1. LORHIZ ECHAVEZ – 4:15:57
2. SWEET KIRSTEN DIANE AGUSTINES – 4:20:27
3. MARIA IVY KYONO – 4:50:57

LONG – FEMALE 40 AND ABOVE
1. LORNA AMOR – 4:19:58
2. JUNE MARQ OCANA – 4:21:18
3. KATHRYN KUAN – 4:38:19

LONG – MALE 24 AND UNDER
1. JOLAND OLMILLA – 3:12:54
2. JOHN ALCALA – 3:20:15
3. JALAL MASLA – 3:32:33

LONG – MALE 25-29
1. MICHAEL ACAS – 3:17:53
2. NAUNE ELISON MEJARES – 3:24:21
3. ALEX DIAZ – 3:34:49

LONG – MALE 30-34
1. BRIAN BORLING – 3:11:11
2. ELJAN PELEGRINO – 3:20:31
3. WELMAR SAAVEDRA – 3:21:10

LONG – MALE 35-39
1. MOHAMMAD SHERWIN MANAGIL – 3:13:24
2. FELIPE III SAJULGA – 3:13:31
3. EDWIN YU – 3:22:17

LONG – MALE 40-44
1. AMELITO TABORADA – 3:37:20
2. GREGIE PAMAKID – 3:48:33
3. TONY CABARDO – 3:51:28

LONG – MALE 45-49
1. FERDINAND SOGOC – 3:47:59
2. RONALD PARANTAR – 3:53:18
3. ALTON AMOR – 3:53:56

LONG – MALE 50 AND ABOVE
1. BRIAN LIM – 4:19:25
2. JULIUS EARL BADELLES – 4:32:34
3. WILLIAM CANOY – 4:42:59

LONG – RELAY
1. RIDER OMEGA TRI TEAM – 2:41:25
KAREN MAE ENDAYA
PRINCE JOEY LEE
JESSIE SANCHEZ
2. ORGANIQUE TRIATHLON TEAM – 2:49:26
CAMILLE PACADIS
JEBOP PAGNANAWON
NOEL TILLOR
3. RAMBO-CCC – 2:50:18
NEICE GRACE BULLECER
ALFRITZ GASCON
ARNOLD UNABIA

SPRINT – FEMALE 34 AND UNDER
1. MERCY ISSA PRIAGULA – 1:56:49
2. KIMI JADE WEE – 2:06:42
3. GWYNNETH RECENTES – 2:09:00

SPRINT – FEMALE 35 AND ABOVE
1. MAY VILLAS – 2:21:02
2. HONEY AMABELLE YOUNG – 2:27:00
3. CRISELDA LAO – 2:30:10

SPRINT – MALE 29 AND UNDER
1. KIM ANDREW REMOLINO – 1:36:34
2. ALFRED LATRELL PACABIS – 1:38:33
3. MACIEJ KOTAS – 1:41:42

SPRINT – MALE 30-39
1. BERT (POLOY) MINARDO – 1:42:05
2. CHARLES ALCALA JR. – 1:42:11
3. PIPING YAP – 1:47:47

SPRINT – MALE 40 AND ABOVE
1. NESTOR LIMPANGOG – 1:51:49
2. NORODIN DIATOR – 2:02:26
3. ARNEL JOSEFF QUIRINO – 2:03:22

STK – FEMALE 13-16
1. KAREN ANDREA MANAYON – 0:45:19
2. PIA FRANCISCA SUAREZ – 0:50:59
3. NICOLE MARIE DEL ROSARIO – 0:51:09

STK – MALE 13-16
1. INYAKI LORBES – 0:40:42
2. JUAN FRANCISCO BANIQUED – 0:40:50
3. RENZ WYNN CORBIN – 0:41:51

STK – FEMALE 11-12
1. JEANNA MARIEL CAÑETE – 0:25:10
2. SOPHIA PSALM BELICAN – 0:26:18
3. CHRYZZEL RUTH PIANG – 0:32:23

STK – FEMALE 6-8
1. ZAIA MULDER – 0:15:58

STK – FEMALE 9-10
1. ZURIELLE KENZIE GALO – 0:19:53
2. SASHARA NAPIGQUIT – 0:23:23
3. JELLAH MINARDO – 0:24:56

STK – MALE 11-12
1. VINCE JOAQUIN KAIS – 0:26:48
2. JACOB CLINT LIPURA – 0:27:10
3. MATTHEW JUSTINE HERMOSA – 0:27:25

STK – MALE 6-8
1. AL DUSTIN BERSABAL BERSABAL – 0:11:06
2. ANDY III BELICAN – 0:15:16

STK – MALE 9-10
1. JOHN CHRISTIAN PABUAYA – 0:17:16
2. JUAN ALESSANDRO SUAREZ – 0:17:17
3. JASON CHRISTOPHER CAÑETE – 0:18:51

FUN – FEMALE OPEN
1. MICHELLE INDIRA CAREML CAGOCO – 1:03:27
2. VICENTA MENDEZ – 1:05:41
3. CHOLYN MAE RUIZ-BONBON – 1:10:33

FUN – MALE OPEN
1. ERLAN OZARAGA – 0:53:00
2. RODEL TACUJAN – 0:53:29
3. MICHAEL JASON CHIONG – 0:54:31

 

 

Share on: